SERVER RACK KABİNLER HAKKINDA


Fiziksel olarak ister yatay isterse dikey yapıya sahip olsun Serverlerinizin sağlıklı çalışabilmesi için bir kabinin içinde saklanması şarttır.
Serveriniz için rack kabinet alımına karar verdiğinizde dikkat etmeniz gereken bağzı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir.
1.    Sağlamlık: serveriniz için mutlaka olmazsa olmaz konuların başında gelen sağlamlık birinci derecede öneme sahip olduğunu unutmamalısınız, uygun olmayan sunucu barındırma kabinleri yüzünden server leriniz zarar görebilir maddi olduğu kadar geri dönülemeyecek zaman ve para kaybına neden olabileceğiniz unutmamalısınız.
2.    Hava sirkülasyonu: serverinizin tam performans ile çalışması için kendi içinde yaydığı sıcak  ısıyı kolay ve aralıksız olarak dışarı çıkarabilmeli sunucu odasında bulunan soğuk havayı da aynı hızda içeri alabilmesi önemlidir.
3.    İleriyi gören yatırım: ileride rack kabininizin içine daha fazla server veya benzeri network yedekleme gibi bilgi işlem araçlarının içinde konumlanabileceğini düşünerek server odanıza sığacak şekilde en büyük server rack kabininin satın almanızı öneririz
4.    Kalitesi ispatlanmış: sizin ve işiniz için çok önemli olan serverlerinizin güvenli barınması için mutlaka alacağınız rack kabinlerin TSE belgesi almış olduğundan emin olmanızdan fayda var.
( dikkat piyasada yeterliliği ispatlanamadığı için TSE belgesi alamamış ürünleri satın almanız durumunda serverinize gelebilecek zararları önceden kabullenmiş olacağınızı ayrıca iş hak edişlerinde ve ihalelerde mevzuatın mutlaka TSE belgesine sahip rack kabinet istediğini aklınızdan çıkarmayınız.